Prezrite si ukážky z našich referencií

#01 Múr so schodiskom

Jedná sa o súčasť plánovanej reštaurácie. V múriku sú zabudované osadenia svietidiel na osvetlenie parkovacích miest. Po bokoch schodiska je tiež zabudované osadenie pre svietidlá na osvetlenie schodov. Dielo je zhotovené zo žuly z Dubnej Skaly. Dominantou je výnimočné schodisko so šírkou schodov 250cm. V diele je umiestnených niekoľko kameňov, ktoré sa nachádzali priamo na mieste zhotovenia. Keďže sú zaujímavé štruktúrou a farbou sú osadené na miestach kde budú dobre viditeľné.

#02 Stredoveká pivnica z Prahy

Pivnica zhotovená z debniacich tvárnic bola obložená krásnym masívnym červenkavým vápencom z lokálneho zdroja. V diele boli zakomponované oblúkové klenby. Jedna je súčasťou vchodu a dve ako výklenky. Súčasťou bolo aj oblúkové schodisko zhotovené v rámci rozmerových možností prostredia.

#03 Oporný múr oddeľujúci záhradu od terasy domu

Múr bol zhotovený z kombinácie žuly z Dubnej Skaly a zaujímavého tmavého vápenca z Vrícka. Kombinácia svetlej žuly a tmavého vápenca sa pekne dopĺňa. V opornom múre je zakomponované schodisko so šírkou 150cm a bočný nízky šikmý múrik.

#04 Oporný múr s vyvýšeným záhonom

Skvelé spojenie oporného múrika s vyvýšeným záhonom. Múr so záhonom sú zhotovené zo žuly. Boli tam použité aj väčšie kamene, ktoré sa vhodne dopĺňajú s menšími.  Dĺžka múrika je 19m.

#05 Studňa a kameň je neodmysliteľná kombinácia

Na základe zaujímavej požiadavky sme zhotovili mobilnú studňu. Je to vrchná časť studne zhotovená z kameňa tak aby ju bolo možné osadiť na štandardné rozmery betónových skruží. Keďže je mobilná tak sa jednoducho privezie na miesto kde má byť a uloží sa tam. Odpadá tak dlhý čas zhotovenia u zákazníka a neporiadok okolo toho. Je to rýchla a praktická možnosť ako mať štýlovú dekoračnú či funkčnú studňu. Na tejto konkrétnej je zaujímavé že sme vrchnú radu kameňov nechali presahovať do vonka a pekne to zvýraznilo okraj studne.

#06 Rozpracované