Naše služby sa vzťahujú na veľké možnosti použitia lomového kameňa. Prvoradé sú požiadavky a predstava zákazníka. Na základe dlhoročných skúseností nášho Dr. Nerastov Hornín Rúd a Kameňa vieme nájsť vhodné riešenie pre každú požiadavku a dielo.

Najčastejšie tvoríme z lomového kameňa diela ako:

Ploty okolo domu či pozemku. Dekoračné alebo funkčné. Môžu byť plné alebo so stĺpikmi či kruhovými otvormi.  Pripadne s nikou alebo iným štýlovým doplnkom. Je možné do plotu osadiť osvetlenie, poštové schránky alebo elektrické skrinky. Zhotovíme rovné či oblúkové alebo aké si zákazník želá.

Oporné múry z lomového kameňa k domu, záhrade či terase. Takéto múry majú vlastnosti podľa požiadavky použitia. Môžu byť so schodiskom alebo inými funkčnými alebo dekoračnými prvkami.  Do múru je možné umiestniť aj prvky elektrického osvetlenia.

Stĺpy ako súčasť opory altánku či strechy. Stĺpy z lomového kameňa môžu byť kruhového prierezu alebo hranaté. V stĺpoch môžu byť realizované rôzne funkčné aj dekoračné prvky. Elektrické osvetlenie, niky, držiaky kvetov či iné prvky.

Schody z lomového kameňa sú spoľahlivé a nešmýka sa na nich, keďže lomový kameň má mierne drsný povrch. Schody môžu mať rôzny rozmer. Sú realizované podľa potreby s dôrazom na pohodlné stúpanie.

Klenby sú mimoriadne prvky, ktoré dodávajú dielu výnimočnosť. Môžu byť použité ako preklad ponad otvory alebo výklenky v múre. Použitie klenby z lomového kameňa nad dverami alebo medzi opornými stĺpmi je fantastické.

Podlaha z lomového kameňa ako súčasť nádvoria alebo terasy. Takáto podlaha je trvácna, praktická a vzhľadná.

K studniam sa hodí použiť lomový kameň. Už od dávna je ich súčasťou. Studňa môže mať rôzne rozmery aj tvary. Vieme zhotoviť aj prenosnú studňu. Jednoducho je zhotovená tak, aby sa dala usadiť na štandardné rozmery betónových skruží.

Krby na ktoré je použitý lomový kameň pôsobia majestátne. Najčastejšie sú také krby použité ako súčasť terás alebo altánkov. Vieme vytvoriť rôzne variácie podľa požiadaviek.

Netradičné prvky

Lomový kameň ponúka aj netradičné využitie na rôzne dekoračné a ozdobné prvky. Závisí to od predstavivosti zákazníka.